CHEMIA PRZEMYSŁOWA

Chemia odgrywa bardzo ważną rolę w przemyśle. Dobrze dobrany preparat myjący to klucz do optymalizacji procesu mycia w przedsiębiorstwie. 

Specjalistyczne preparaty chemiczne to jeden z głównych czynników wpływających na jakość i koszty mycia przemysłowego. Aby proces produkcji przebiegał sprawnie, chemia dla przemysłu powinna być maksymalnie wydajna i skuteczna. Odpowiednie dopasowanie specjalistycznej chemii przemysłowej do specyfiki procesu, mytych elementów i rodzaju zanieczyszczeń pozwala na optymalizację produkcji .  Wykorzystanie preparatu idealnie dopasowanego do konkretnego procesu wpływa również na jakość produkowanych wyrobów i ich zgodność ze specyfikacją. 

Specjalistyczna chemia przemysłowa dedykowana jest do usuwania szerokiego spektrum zanieczyszczeń, które są związane z procesami przeprowadzanymi w zakładach przemysłowych. O ile w przypadku produktów detalicznych uniwersalność stanowi zwykle klucz do sukcesu, to w przypadku mycia przemysłowego należy wybrać profesjonalny preparat przeznaczony do mycia określonej grupy materiałów i usuwania konkretnej grupy zanieczyszczeń jednocześnie dostosowany do specyfiki procesu. Najważniejszym wyznacznikiem podczas wyboru specjalistycznej chemii przemysłowej powinno być przeznaczenie preparatu i oczekiwany efekt procesu. W ofercie laboratorium CosLab Septex znajdują się preparaty w pełni dostosowane do specyficznych parametrów produkcji , transportu i magazynowania. 

Ze względu na ogromną różnorodność zanieczyszczeń wymagane jest indywidualne podejście do problemu. Oprócz doboru specjalistycznej chemii przemysłowej z oferty standardowej możemy dostosować i wdrożyć wybraną formulację do określonych potrzeb klienta lub od podstaw stworzyć recepturę dopasowaną do konkretnego procesu.