BADANIA I ROZWÓJ

 CosLab Spetex specjalizuje się w projektowaniu i wdrożeniu ,  na potrzeby swoich klientów , technologii chemicznych o różnym zastosowaniu.  Zaangażowanie  jednostek badawczych należących do grupy CosLab pozwala nam na oferowanie skutecznych, innowacyjnych, a co najważniejsze – bezpiecznych produktów o szerokim spektrum działania. Wychodząc naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu na wszelkiego typu środki chemiczne, środki dezynfekujące, środki biobójcze czy też środki medyczne, laboratorium dąży do udostępniania na rynku rozwiązań, które będą skuteczne w zakresie poprawy zdrowia i higieny społeczeństwa, szczególnie w obecnych czasach . Nasze laboratorium było jednym z pierwszych na świecie  które opracowało skuteczne środki wirusobójcze  podczas pandemii Covid- 19. W 2020 roku rozpoczęliśmy także prace nad lekiem wspomagającym leczenie infekcji wirusowych o roboczej nazwie RoNaVir.

W obecnej sytuacji narastających konfliktów znaczna część naszych prac badawczo wdrożeniowych poświęcona jest badaniom nad nowymi produktami uławiającymi przebywanie ludzi  w trudnych warunkach sanitarnych oraz innym produktom specjalnego przeznaczenia.

Nasze laboratoria korzystają wyłącznie w własnego zaplecza technologicznego i nie podzlecają żadnych usług osobom i jednostkom zewnętrznym  w celu  zachowania maksymalnego bezpieczeństwa know how opracowywanych technologii ich wdrożeń i transferu oraz przechowywania danych .